Aizdevums kruīza braucienam – prātīgi vai ne pārāk?

Mūsdienu steidzīgajā ritmā ikvienam no mums nepieciešams nedaudz vairāk veltīt laiku sev, savai ģimenei un draugiem. Nepieciešamība veikt dažādus maksājumus, vienkārši izdzīvot, radījusi situāciju, ka arvien vairāk iegrimstam darbā. Vai tā būtu vienkārši brīvā laika pavadīšana, interesantas filmas skatīšanās vai pikniks pie dabas, būtisks ir laiks, ko pavadām kopā. Tiek piedāvātas dažādas atpūtas iespējas, gan ģimenēm ar bērniem, gan lielākam draugu pulkam.

Kā viens no izklaides variantiem burvīgai atpūtai ir došanās kruīza braucienā. Apskatot dažādus brauciena galamērķus interneta vidē, jāsecina, ka tiek plaši piedāvāti gan braucieni uz Vidusjūru, gan arī uz Skandināvijas valstīm. Populārākais kruīza galamērķis iedzīvotāju vidū ir Stokholma tā pievilcīgās cenas dēļ. Iedzīvotājus kruīza braucieni vilina arī tā iemesla dēļ, ka tajos var doties visos gadalaikos, kā arī tas, ka kruīza braucienā var doties visa ģimene.

Kruīza brauciena izmaksas atkarīgas gan no ceļotāju skaita, gan no izvēlētās kajītes klases. C un B klases kajītes ir bez loga. A, De Luxe, Junior Suite un Suite klases kajītes ir ar logu.C, B un A klases kajītes ir divvietīgas un četrvietīgas. De Luxe, Junior Suite un Suite klases kajītes ir divvietīgas. Cenas par 1 vietu kajītē svārstās no 30 euro līdz par 190 euro, savukārt cena par kajīti ir sākot no 115 euro līdz par 380 euro. Kopējās izmaksas palielinās arī atkarībā no tā, vai kruīza brauciena laikā ceļotāji izvēlējušies izmantot ēdināšanas piedāvājumu. Šajā gadījumā jārēķinās ar papildus naudas summu līdz pat 81 euro no personas.

Daudzi no mums, plānojot atvaļinājuma braucienus, jau savlaicīgi izvēlas brauciena galamērķi un prognozē aptuvenās izmaksas. Tomēr ir situācijas, kad brauciens tiek organizēts neplānoti, kas no vienas puses ir lieliska iespēja atpūtai, bet no otras puses tas var radīt sarežģījumus, jo nepieciešams rast naudas līdzekļus brauciena apmaksai. Šādās situācijas nereti tiek risinātas, izmantojot patēriņa kredīta priekšrocības, ko daudzi no mums arī izmanto. Kredīta priekšrocība ir tā, ka situācijās, kad steidzami nepieciešami naudas līdzekļi, iespējams tos iegūt un atmaksāt noteikta termiņa ietvaros. Tiek piedāvāti dažādi aizdevumi ar dažādiem apmaksas termiņiem, sākot no ātrajiem kredītiem uz pāris dienām vai mēnesi līdz ilgtermiņa aizdevumam līdz par vienam gadam. Turklāt vienmēr iespējams veikt aizdevuma apmaksu ātrāk par noteikto termiņu, tādējādi savlaicīgi apmaksājot aizdevumu.

Izvērtējot aizdevuma nepieciešamību, jāņem vērā gan esošā finanšu situācija, gan arī aizdevuma nepieciešamība. Tomēr izvērtējot kopumā, vai aizdevuma izmantošana kruīza ceļojuma izmaksu segšanai ir prātīgi – jāsaka, ka jā, jo dzīvē jāizmanto visas sniegtās iespējas, arī neplānotās un nejaušās, jo tās cilvēkam sniedz vislielāko gandarījumu.