Arī profesionāliem sportistiem Latvijā var nākties ņemt aizdevumu

Pēdējā laikā varam lepoties ar daudzu mūsu sportistu panākumiem gan dažādos čempionātos, gan arī olimpiskajās spēlēs. Sportisti, lai panāktu labus rezultātus, gadiem ilgi cītīgi trenējas, uztur savu fizisko formu un cenšas to uzlabot. Liela daļa sportista panākumu sastāda ne tikai sportista fiziskā sagatavotība, bet arī viņa tehniskais aprīkojums. Piemēram, vasaras sporta veidiem nav tik ļoti raksturīga tehnikas klātbūtne, lai sportists varētu piedalīties spēlēs. Tas raksturīgs tādiem sporta veidiem kā volejbolam, futbolam, basketbolam, handbolam, vieglatlētiem, brīvās cīņas sportistiem u.c. līdzīgiem sporta veidiem. Veiksmīga starta pamats ir fiziskā sagatavotība un atbilstošs, kvalitatīvs apģērbs.

Profesionālā līmenī ne tikai par labu fizisko sagatavotību, bet arī par tehnikas kvalitāti jādomā tādos ziemas sporta veidos kā kamaniņu sports, bobslejs, hokejs, skeletons, slēpošana, biatlons, bobslejs. Pamatā visos ziemas sporta veidos liela nozīme ir tieši tehniskai sagatavotībai, jo šajos sporta veidos tiek izmantoti tehniski līdzekļi – slēpes, bobsleja kamanas, kamaniņas, nepieciešamas labas slidas, lai sportisti varētu sekmīgi piedalīties sacensībās. Turklāt daudzi sportisti ar šiem sporta veidiem nodarbojas profesionālā līmenī, kas nav tikai hobijs, bet tajā pašā laikā sportisti ar to nopelna naudu iztikai.

Tieši ziemas sporta veidi ir dārgs sporta veids- nepieciešami resursi tehnikas uzlabošanai, jaunas tehnikas iegādei. Tas viss prasa no sportista milzīgus naudas ieguldījumus. Kaut arī daudzi Latvijas sportisti iegūst augstas un godalgotas vietas, par to saņemot naudas prēmijas, sportistiem ir gan jādzīvo, gan intensīvi jādomā par tehnikas sagatavošanu nākamās sezonas sacensībām. Līdz ar to nereti arī profesionāliem sportistiem lielas galvassāpes sagādā nepieciešamā finansējuma un sponsoru piesaiste.

Nereti sportistiem trūkst līdzekļu, kā rezultātā jādomā par papildus finansējuma piesaisti, kas izpaužas gan kā papildus sponsora piesaiste, gan arī kā naudas aizdevumu izmantošana. Šajā saistībā sportistiem jārēķinās, ka tie pamatā ir ilgtermiņa naudas aizdevumi, jo nereti sportistiem tehnikas atjaunošanai nepieciešamas lielas naudas summas. Tas, protams, gan var būt aizdevums bankā vai citās nebanku kredītiestādēs, sportistam meklējot izdevīgāko risinājumu.

Tas var būt vienkārši aizdevums ar iespēju to atmaksāt ilgākā laika periodā, gan arī kredītlīnija. Ilgtermiņa kredīta nosacījumi atšķiras, proti, iespējams pieteikties aizdevumam sākot no 1500 EUR līdz 10 000 EUR ar atmaksas termiņu no 3 līdz 5 gadiem. Iespējams arī aizdevums pret ķīlu. Katrā ziņā katram sportistam jāizvērtē, vai šāds aizdevums būs risinājums konkrētai situācijai, vai tas atmaksāsies, vai tādā veidā sportista rezultāti būs konkurētspējīgi ilgākā laika periodā.

Nereti tieši aizdevēji ir arī sportistu sponsori un atbalstītāji. Šeit kā piemēru jāmin gan brāļi Dukuri, kuri pārstāv skeletona sporta veidu, kā arī pludmales volejbola pārstāvji Pļaviņš un Šmēdiņš, kā arī vairāki BMX braucēji. Jebkurš profesionālais sporta veids prasa lielus līdzekļus, nereti arī sportistiem nepieciešams aizdevums, kas šajā situācijā var būt ar izdevīgākiem nosacījumiem.

Sadarbība ar sponsoriem jebkuram sportistam ir nozīmīga, sevišķi izdevīga tā var būt tad, ja sponsors ir finanšu kompānija. Līdz ar to sportisti liek lielākas cerības uz šādu veiksmīgu sadarbību, ceru piesaistīt sponsora labvēlību, un noslēdzot līgumus ar abām pusēm izdevīgiem nosacījumiem. Tomēr, lai cik pozitīva un izdevīga situācija arī nebūtu, sportistiem nepieciešams izvērtēt savas spējas atmaksāt aizdevumu.