Auto līzings – Salīdzini 3 populārākos

Izdevīgākais auto līzings internetā – kurš ir piemērotākais Tev? Salīdzini auto līzinga piedāvājumus Inserviss mājas lapā un izvēlies labāko aizdevēju starp daudzajiem pakalpojumu sniedzējiem. Salīdzini minimālās un maksimālās pieejamās summas, zemākās procentu likmes un izdevīgākos atmaksas periodus. Portāls Tavām ērtībām ir apkopojis visus populārākos aizdevējus Latvijā.

Rādīt vairāk

Ieguvumi iegādājoties auto līzingā

Tiem, kuri meklē iespējas iegādāties auto, atrast iespēju finansēt auto iegādi, var būt sarežģīti. Auto līzings ir tieši tie pakalpojumi, kuri Tev ir nepieciešami. Bet kādi ir ieguvumi?

Tiem, kuri meklē sev jaunu auto, pirmā lieta, kura ir jāsaprot ir auto iegādes budžets. Lai arī svarīgi uzstādīt sev limitu, cik Tu esi paredzējis tērēt auto iegādei, lielākoties, ar tiem līdzekļiem, kuri ir Tavā rīcība var ierobežot tavu auto izvēli – gan auto marku, modeļu ziņā, gan auto vecuma ziņā.

Auto līzinga praktiskā daļa

Slēpjas tajā, ka Tu vari atļauties iegādāties labāku auto. Jaunāki auto ir ar ekonomiskākiem dzinējiem. Jo vecāks auto, jo vairāk jāiegulda remontā. Biežāk, jaunākus auto ir lētāk apdrošināt. Ceļa nodoklis ir mazāks. Jaunāki auto ir ar labākām drošības sistēmām.

Sabalansēta finanšu plūsmu – Tavs bankas konts nesaņems lielu triecienu uzreiz, kā notiktu, ja pirktu auto uzreiz un Tu varēsi saplānot savus ikmēneša izdevumu efektīvāk.

Lai zinātu, savu kredītlimitu auto iegādei jeb kāda būs maksimāla summu, par kādu Tu vari atļauties iegādāties auto – pat nav jāiziet no mājām. Aizdevēji nodrošina iespēju saņemt atbildi, ērti aizpildot auto līzinga pieteikumu internetā. Pēc atbildes saņemšanas, būs skaidrs gan auto iegādes budžets, gan ikmēneša maksājums auto līzingam.

Atšķiras gan piedāvājumi, gan nosacījumi auto līzinga saņemšanai. Auto līzingam pirmā iemaksa var nebūt vispār, bet var sastādīt par 10-40% no auto vērtības, ja ir sabojāta vēsture. KASKO var būt kā obligāts nosacījums visa līguma laikā. Procentu likmes ir individuālas katram klientam. Kā arī papildus tam, var tikt pieprasīts auto vērtējums. Termiņš var būt pat līdz 7 gadiem.

Ātrāka atmaksa un pilnīga auto līzinga dzēšana pirms termiņa ir iespējama un nevajadzētu būt nekādiem papildus maksājumiem vai soda sankcijām, ja atmaksā ātrāk auto līzingu. Procenti ir jāmaksā par konkrētu laiku, kad izmantoauto līzingu.

Zināmākais ir auto līzings, kur klients iegādājas auto, bet auto kredīta līguma laikā ir aizdevēja īpašums un klients ir turētājs. Lai notiktu šis darījums ir jābūt iesaistītām 3 pusēm – pircējam, pārdevējam un aizdevējam. Auto šajā gadījumā ir jābūt konkrētam. Visām 3 pusēm ir jāparaksta līgums.

Auto kredīts šajā gadījumā ir krietni pievilcīgāks par auto līzingu – klients noslēdz līgumu, bet pats auto ir jāiegādājas pat 30-60 dienu laikā, tas nozīme – vari krietni rūpīgāk meklēt savu īsto auto. Auto būs Tavā īpašumā jau no pirkuma dienas – Tev nebūs jāatskaitās ne par izbraukšanu ārpus valsts robežām, ne par to, ka izdomāsi pārdot auto, kaut pēc 2 mēnešiem. Papildus tam, pārdevējam vari pieprasīt atlaidi, jo maksāsi uzreiz visu summu.

Savukārt auto līzings būs izdevīgāks un ar zemākām procentu likmēm, pie nosacījuma, ja Jums ir laba kredītvēsture.

Auto līzinga pieteikums

Lai pieteiktos nepieciešams aizpildīt pieteikumu, iesniegt ienākumu un izdevumi pierādījumus – parasti bankas konta pārskats par pēdējiem 6 mēnešiem un/vai VSAA izziņu, kur redzama alga vai cita veida ienākumi.

Ja esi vecumā no 18 gadiem, esi darba attiecībās un ir regulāri ikmēneša ienākumi, un esat pārliecināts, ka varat katru mēnesi zināmu naudas summu atlicināt līzinga saistību nokārtošanai, tad nav ko vilkt garumā – Tavi auto piedzīvojumi var sākties!

Rādīt mazāk

Min. summa
500 €
Maks. summa
25 000 €
Min. termiņs
3 mēneši
Maks. termiņš
120mēneši
GPL (%)
No 5,9%
Vecums
18 - 70 gadi
PIETEIKTIES
KREDĪTAM

Vairāk par kredītu
Min. summa
1000€
Maks. summa
15 000 €
Min. termiņs
3 mēneši
Maks. termiņš
72 mēneši
GPL (%)
No 5.9%
Vecums
18 - 70 gadi
PIETEIKTIES
KREDĪTAM
Vairāk par kredītu
Min. summa
500€
Maks. summa
15 000 €
Min. termiņs
3 mēneši
Maks. termiņš
84 mēneši
GPL (%)
No 8.9%
Vecums
18 - 70 gadi
PIETEIKTIES
KREDĪTAM
Vairāk par kredītu

Jauns auto līzingā. Kādu līzinga veidu izvēlēties?

Jauna auto iegāde jau sen vairs nenozīmē, ka jākrāj nauda daudzu gadu garumā. Auto līzings dod iespēju sēsties pie stūres uzreiz, bet maksājumus veikt pakāpeniski. Atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko nomaksas veidu.

Finanšu līzings

Finanšu līzingā automašīna tiek iegādāta, maksājot katru mēnesi noteiktu summu un auto līzinga termiņa beigās iegūstot to savā īpašumā. Šis līzinga veids ir piemērots, ja vēlaties lietot auto ilgstoši – līzinga termiņa beigās tā vērtība būs 100% nosegta, un tas pilnībā pāries jūsu īpašumā.

Tikpat labi sev piederošo automašīnu varat pārdot un tās vietā iegādāties citu. Saņemto naudu varēsiet izmantot pirmajai iemaksai, slēdzot jaunu finanšu auto līzinga līgumu, lai iepriecinātu sevi ar vēl jaunāku un vēl vairāk jūsu gaumei, kā arī komforta prasībām atbilstošu auto.

Svarīgi! Izmantojot finanšu auto līzingu, jārēķinās ar pirmo iemaksu. Līzinga devēji parasti nosaka to 10 līdz 15% apmērā no auto iegādes summas, bet jūs vienmēr varat izvēlēties arī lielāku pirmās iemaksas apmēru. Jo lielāka pirmā iemaksa, jo mazāki būs ikmēneša maksājumi.

Galvenie finanšu auto līzinga principi auto iegādei:

  • Finanšu līzinga periods parasti ir līdz 5 gadiem.
  • Līzinga beigās automašīna pāriet jūsu īpašumā.
  • Varat izmantot gan jaunas, gan lietotas automašīnas iegādei.

Operatīvais līzings

Operatīvais auto līzings faktiski ir automašīnas noma. Jūs maksājat ikmēneša maksājumus par auto izmantošanu noteiktu laiku, bet līguma beigās to atgriežat auto līzinga devējam. Viena auto nomas perioda beigās varat noslēgt nākamo operatīvā līzinga līgumu par citas mašīnas nomu. Tādējādi jūsu rīcībā atkal būs jauns automobilis tikko no salona. Savukārt, ja konkrētais auto ir iepaticies, varat to iegūt savā īpašumā, samaksājot atlikušo vērtību. Tas izdarāms, norēķinoties uzreiz vai izmantojot finanšu līzingu. Tāpat jums ir tiesības automašīnu pārdot arī trešajai pusei par paša noteiktu cenu.

Šo līzinga veidu parasti izvēlas tie, kam svarīgi vienmēr braukt ar jaunu auto un daudz neraizēties par tā nolietojumu, turklāt par zemāku ikmēneša maksājumu nekā tas ir finanšu līzingā. Arī operatīvajam līzingam parasti tiek noteikta pirmā iemaksa no 10 līdz 15%, bet ikmēneša maksājuma summa ir zemāka nekā finanšu līzingā, jo operatīvā līzinga periodā tiek atmaksāta tikai daļa automašīnas vērtības, ņemot vērā klienta plānoto nobraukumu.

Svarīgi! Izvēloties operatīvo līzingu, ir būtiski rūpīgi izvērtēt automašīnas nepieciešamību un lietošanas biežumu. Īpaši svarīgi ir objektīvi un precīzi noteikt paredzamo nobraukumu. Tieši tas noteiks atlikušo auto vērtību pēc nomas perioda, kā arī ikmēneša maksājumu par to. Jo lielāks nobraukums un nolietojums, jo lielāks ikmēneša maksājums.

Galvenie operatīvā auto līzinga principi:

  • Operatīvā līzinga periods – no 6 mēnešiem līdz 5 gadiem.
  • No plānotā nobraukuma atkarīga auto atlikusī vērtība un mēneša maksājums.
  • Auto līzinga beigās automašīna ir līzinga devēja īpašums.
  • Operatīvo līzingu parasti izmanto jaunas automašīnas iegādei.

Jaunākās ziņas

aiznemiesatbildigi

Par Aiznemiesatbildigi.lv

29 aprīlis 2018

Ikvienam, kurš kādreiz ir aizņēmies, noteikti ir zināms, ka ir svarīgi iegūt pēc iespējas vairāk informācijas par atbildīgu aizņemšanos un citiem jautājumiem, kas saistīti ar finansēm. Tieši tāpēc 2016.gada 15.februārī ir sākusi darboties finanšu izglītības...

lasīt tālāk
ka-nopelnit-naudu

Kā uzlabot finansiālo situāciju?

26 aprīlis 2018

Mūsdienās daudziem cilvēkiem ir slikta vai pat katastrofālo finansiālo situāciju. Tikai pāris veido uzkrājumus un plānot savu personīgo budžetu. Vairums vienkārši dzīvo no algas līdz algai un vienīgais glābiņš tad, kad tās ir finansiālas problēmas,...

lasīt tālāk
ka-ietaupit-naudu

Kā ikdienā ietaupīt naudu? 3 noderīgi ieteikumi, kas noderēs ikvienam!

24 aprīlis 2018

Jautājums - kā ietaupīt - noteikti ir aktuāls ikvienam. Mēs ikdienā ļoti daudz finansiālo līdzekļu veltam lietām, kuras mums nemaz tik ļoti nav nepieciešamas. Ja cilvēks iemācās gudri plānot savus ienākumus un izdevumus, ir iespējams...

lasīt tālāk
kreditvesture

Kā nebanku kredītdevēji izvērtē klienta kredītvēsturi un maksātspēju izsniedzot aizdevumus?

22 aprīlis 2018

Kā jau zināms, aizdevēji vienmēr izmanto vairākus kritērijus, lai noteiktu, vai klientiem ir iespējams izsniegt aizdevumu vai arī nē. Starp šiem kritērijiem ir, piemēram, līdzšinējā aizdevumu atmaksas analīze, tāpat arī pārbauda, vai klientam jau nav...

lasīt tālāk