Kā ikdienā ietaupīt naudu? 3 noderīgi ieteikumi, kas noderēs ikvienam!

Jautājums – kā ietaupīt – noteikti ir aktuāls ikvienam. Mēs ikdienā ļoti daudz finansiālo līdzekļu veltam lietām, kuras mums nemaz tik ļoti nav nepieciešamas. Ja cilvēks iemācās gudri plānot savus ienākumus un izdevumus, ir iespējams iekrāt naudu, ko veltīt kāda sava sapņa realizācijai, piemēram, ceļojumam uz Itāliju vai kādu citu skaistu valsti. Ir trīs galvenās lietas, kurās pastāv vislielākā iespēja pārtērēties. Kā visi noteikti jau nojauš, šīs trīs galvenās lietas ir pārtika, izklaide un iepirkšanās. Parasti šie ir trīs klupšanas akmeņi, kur tiek atstāta ļoti liela nauda, kuru būtu iespējams novirzīt citiem mērķiem.

Šajā rakstā mēģināsim saprast, kā nepieļaut to, lai pārtērētu pārāk daudz!

Ietaupi uz pārtiku!

Pirmkārt, noteikti ir jāpiemin pārtika. Tā ir viena no tām lietām, kurām aiziet vislielākā nauda. Viens no labākajiem padomiem ir – nedodies uz veikalu ar tukšu vēderu. Bieži vien šajos mirkļos tiek veikti paši neapdomīgākie pirkumi, kurus vēlāk nākas nožēlot. Tāpat noteikti padomā, vai ir nepieciešams iegādāties dažādus našķus un niekus, no kuriem cilvēks nekļūst paēdis, bet maciņš gan kļūs vieglāks. Pirms došanās uz veikalu vislabāk ir izveidot sarakstu, kurā norādi lietas, kuras nepieciešams iegādāties un cik liela nauda ir nepieciešama, lai šo pirkumu īstenotu. Tā ir iespēja iekļauties noteiktā naudas summā un pārlieku nepārtērēties. Bieži vien, kad ģimene dodas iepirkties, bērni iepirkumu ratiņos savieto ļoti daudz un dažādas nevajadzīgas preces, tāpēc noteikti seko līdzi tam, lai iepirkumu ratiņos atrastos tikai pašas nepieciešamākās preces, jo Tu noteikti nevēlies pārmaksāt. Paturi prātā, ka rūpīgi un gudri izplānojot savas finanses, ir iespējams kārtīgi ietaupīt un iegādāties biļetes, piemēram, ceļojumam.

Netērē naudu dārgām izklaidēm!

Vēl viens klupšanas akmens daudziem cilvēkiem ir izklaide. Noteikti plāno savas finanses, lai pārlieku atkal nepārtērētos. Bieži vien uzņēmēji piedāvā dažādas atlaides, izpārdošanas un īpašos piedāvājumus, kuru laikā iespējams iegādāties biļetes uz dažādiem izklaides pasākumiem par ļoti izdevīgām cenām. Tā noteikti ir iespēja ietaupīt ievērojamu naudas summu. Noteikti izmanto arī dažādu atlaižu karšu piedāvātas opcijas, kas ļauj iegādāties, piemēram, biļetes uz teātri, dažādiem koncertiem, par ļoti izdevīgām cenām.

Un, protams, visu mīlētā iepirkšanās. Cik gan daudz nauda nav izdota par dažādiem nevajadzīgiem krāmiem, kuri tagad atrodas istabās un uz kuriem krājas putekļu kārtiņa. Noteikti nevajadzētu iegādāties dažādas preces tikai tāpēc, ka tām šobrīd ir piemērota atlaide. Noteikti apsver ikvienu pirkumu un kārtīgi izplāno, vai šī prece Tev ir nepieciešama.

Seko savai finanšu plūsmai!

Mūsdienās ir pieejamas ļoti daudzas iespējas, kas ļauj sekot līdzi savai finanšu plūsmai. Ir pieejamas dažādas interneta programmas, kas ļauj sekot līdzi saviem ienākumiem, kā arī izdevumiem. Tā ir iespēja nepārtērēties un ietaupīt, kā rezultātā iegādāties kaut ko patiešām noderīgu. Šīs trīs nosauktās lietas parasti ir tās, kuru īstenošanai aiziet visvairāk neparedzēto līdzekļu. Nākamreiz, kad dosies uz veikalu, noteikti izveido iepirkumu sarakstu, iekļaujot produktus un lietas, kurām nepieciešamas finanses. Arī dodoties uz kādu izklaides vietu, padomā, varbūt ir iespēja iegūt dažādas atlaides. Noteikti arī neļaujies dažādiem mirkļa impulsiem, ieraugot atlaides – tas nav pats labākais ceļš, lai ietaupītu finanses. Ja pat sākumā tas liksies ļoti grūti un negribēsies šādu sarakstu veidošanai veltīt daudz laika, Tu pēc laiciņa noteikti būsi gandarīts par rezultātu, kad ieraudzīsi, cik daudz naudas ir iespējams ietaupīt mēneša laikā!

Kad saproti, ka esi spējīgs naudu ietaupīt, vari doties vienu soli tālāk un piemēram atgriezt senu pārādu, tādējādi uzlabojot savu kredītvēsturi.

Ļoti interesanti, ka viens no zināmākajiem biznesa skolotājiem pasaulē – Braiens Treisijs uzskata, ka jebkurš var kļūt par miljonāru ietaupot. Ja Tu vēlies uzzināt vairāk par viņam īpašo metodi, tad aplūko šo video.