Kā nesabojāt savu kredītvēsturi?

Noteikti ikviens ir dzirdējis, ka situācijā, ja netiek laicīgi atmaksāts aizdevums, tā ņēmējs automātiski nokļūst parādnieku sarakstā, ja tas netiek atmaksāts arī pēc vairākiem atgādinājumiem. Protams, dzīvē gadās dažādas neparedzētas situācijas, tomēr bieži vien ir tā, ka cilvēki tērē daudz naudas dažādām nevajadzīgām lietām. Šajā rakstā vēlamies Tev sniegt dažus padomus, kas ļaus ietaupīt, un attiecīgi ļaus atgriezt aizdevumu laicīgi, tādā veidā nenokļūstot parādnieku sarakstā.

Kad esi aizņēmies ātro kredītu, tad noteikti ir rūpīgi jāizvērtē visi savi ikdienas tēriņi. Tas, ka esi aizņēmies, vēl nenozīmē, ka vari tērēt naudu bezjēdzīgām un nevajadzīgām lietām. Vislabākais variants šādā situācijā ir saglabāt visus čekus, lai saprastu, kurām lietām tiek tērēta lielākā naudas summa. Tāpat arī dodoties uz veikalu, noteikti nepieciešams sastādīt iepirkumu sarakstu, lai saprastu, vai Tev tiešām ir nepieciešamas konkrētās lietas, ko ieraugi veikalu plauktos.

Idejas aizdevuma atmaksāšanai

Ja esi aizņēmies, bet saproti, ka Tev nav nepieciešamā naudas summa, ko atmaksāt aizdevuma sniedzējiem, palūkojies mājās, varbūt Tev ir kādas vecas un nevajadzīgas lietas, kuras ir iespējams atdot un par tām saņemt naudu. Šobrīd arvien populārākas kļūst dažādas interneta vietnes, kur iespējams pirkt un pārdot dažādas lietas. Iespējams, arī Tavā gadījumā tā būtu lieliska iespēja nopelnīt kādu eiro, ja nepieciešams atmaksāt aizdevumu, bet nav pietiekoši daudz naudas līdzekļu, lai to izdarītu. Ja nokļūsi parādnieku sarakstā, netiks izsniegta arī kredītlīnija.

Varbūt arī Tev ir kādas prasmes, kuras būtu noderīgas citiem cilvēkiem. Padomā par to, ka Tu vari ievietot sludinājumus dažādos portālos un, iespējams, kādam būs nepieciešamas tieši tās prasmes, kas piemīt Tev. Piemēram, iespējams, Tu esi datortehnikas speciālists. Varbūt Tu vari piedāvāt iztīrīt cilvēkiem datorus par salīdzinoši zemāku cenu nekā to piedāvā dažādi citi uzņēmumi. Arī tā ir pavisam reāla iespēja, kā nopelnīt naudu, kas palīdzēs atmaksāt aizdevumu, ja jūti, ka nevarēsi to atmaksāt.

Idejas var atrast vienmēr. Varbūt Tu gatavo ļoti garšīgus ievārījumus vai kaut ko citu. Iespējams, Tu šos pagatavotos gardumus vari pārdot kādam, ievietojot tos pašus sludinājumus dažādos portālos. Ir miljons veidu, kā nopelnīt naudu, ja tā ir nepieciešama aizdevuma atmaksai. Tev noteikti piemīt kādas prasmes ar kurām ir iespējams nopelnīt. Piemēram, varbūt Tev ļoti labi padodas matemātika, latviešu valoda, fizika vai kāds cits mācību priekšmets. Kāpēc gan Tev nepamēģināt atsaukties uz kādu sludinājumu, kur vecāki meklē privātskolotājus saviem bērniem. Tā ir lieliska iespēja nopelnīt lieku naudu, ko veltīt kredīta atmaksai. Aizdevums Tev ir izsniegts uz noteiktu termiņu, tāpēc noteikti savlaicīgi veic tā atmaksu!

Parādnieku saraksts – slikti!

Neviens no mums nevēlas nokļūst parādnieku sarakstā, jo nokļūšana tajā attiecīgi paredz arī to, ka Tev aizdevumi turpmāk vairs nebūs pieejami.  Kreditori mūs automātiski ieskaita parādnieku datu bāzē, un šī datu bāze ir pieejama ikvienam kreditoram visā Latvijā, tāpēc viņiem automātiski parādīsies, vai Tu esi parādnieku sarakstā vai arī neesi. Aizdevumi jāatmaksā ļoti apzinīgi, tāpēc noteikti padomā, vai Tev būs nauda, ko samaksāt, kad pienāks kredīta atmaksas termiņš. Ja saproti, ka nebūs nauda ar ko atmaksāt paņemto kredītu, Tu, protams, vari pagarināt aizdevuma termiņu, tomēr, ja saproti, ka arī tad vēl nevarēsi atmaksāt aizdevumu, ir jāmeklē dažādi alternatīvi veidi, kā iegūt naudu kredīta atmaksai. Protams, ir iespēja arī aizņemties no radiem vai draugiem, tomēr tāpat Tev būs nepieciešams šo naudu atmaksāt arī viņiem. Plus noteikti ir tas, ka diez vai radi un draugi pieprasīs no Tevis procentus par katru dienu, tomēr vienmēr ir labāk domāt alternatīvus risinājumus, kā iegūt papildus naudu.

Noteikti padomā par to, vai Tev gadījumā nepiemīt kādas prasmes, kuras būtu iespējams ļoti vienkārši pārdot, tādā veidā iegūstot papildus finanses. Tāpat noteikti kārtīgi apdomā arī savus ikdienas tēriņus. Noteikti paskaties, cik daudz naudas Tu atvēli pārtikai, cik daudz naudas Tu atvēli dažādām izklaidēm un citiem pirkumiem. Vislabākais risinājums ir krāt čekus un saprast, cik daudz naudas, piemēram, nedēļā Tev nepieciešams veltīt pārtikas iegādei.