Kredītlīnija – Aizdevums ar garākiem termiņiem, mazākiem ikmēneša maksājumiem

Ātro kredītu lielākais mīnuss noteikti ir tas, ka tie piedāvā aizņemties mazas naudas summas, kā arī to termiņš ir salīdzinoši īss. Protams, ir iespēja pagarināt atmaksas termiņu, tomēr tas attiecīgi arī prasa papildus naudas līdzekļus. Tagad tiek piedāvāts jauns risinājums, kas ļauj cilvēkiem aizņemties lielāku naudas summu ar garāku termiņu. Šo iespēju sauc par kredītlīniju. Tā ir parādījusies tikai salīdzinoši nesen un jau kļuvusi populāra iedzīvotāju vidū. Tas ir kaut kas līdzīgs kredītkartei.

Kredītlīnijas viena no priekšrocībām ir tāda, ka ikviens aizdevuma ņēmējs var pats izlemt, cik lielu kredītlīnijas summu viņš vēlas, kā arī viņš pats var noteikti termiņu. Vēl viena būtiska priekšrocība ir tāda, ka lai gan šis aizdevuma veids ir naudas izteiksmē liels, kredītņēmējam nav nepieciešams informēt attiecīgās iestādes par to, kādiem mērķiem šī nauda tiek ņemta. Piemēram, kad tiek ieskaitīta uz kredītkartes noteikta summa, cilvēkam nav nepieciešams to arī uzreiz visu ņemt un iztērēt. To iespējams izņemt pakāpeniski, protams, noteiktajā apjomā, kā arī termiņā.

Aizdevumi

Protams, kā jau visi aizdevumi, arī kredītlīnija ir jāatmaksā. Vienā mēnesī izmantotā naudas summa ir jāatmaksā. To vari izdarīt gan pilnā apmērā, atmaksājot visu naudas summu, kuru esi paņēmis kredītlīnijas ietvaros, gan arī iemaksājot tikai minimālo noteikto summu. Ja naudas līdzekļi ir parādījušies ātrāk nekā termiņa beigas, Tev būs iespēja arī atmaksāt kredītu ātrāk. Un pats labākais – tas arī samazina procentu apjomu, tādā veidā, tā ir lieliska iespēja ietaupīt naudu. Šāda iespēja netiek piedāvāta citu aizdevumu veidiem. Piemēram, aizņemoties ātro kredītu, nepieciešams atdot visu summu, kuru esi aizņēmies, kā arī procentus, neatkarīgi no tā, vai atmaksā kredītu ātrāk vai arī nē. Un visbeidzot – opcija, kas noteikti patiks ikvienam. Ja neizmantosi piešķirtos naudas līdzekļus, Tev par tiem arī nebūs jāveic nekādas iemaksas. Par kredītu būs jāmaksā tikai tādā gadījumā, ja būsi izmantojis šo aizdevuma piešķirto naudas summu.

Atšķirībā no ātrajiem kredītiem, kredītlīnijas naudas summu ir iespējams paņemt jebkurā diennakts laikā, jo nauda glabājas uz bankas konta. Līdzīgi kā ar kredītkarti, Tu sev piešķirtos naudas līdzekļus vari izņemt jebkurā sev nepieciešamā laikā. Kā zināms, ātrajiem kredītiem šobrīd ir noteikti ierobežojumi, kas neļauj aizņemties noteiktos laikos, kredītlīnija šādu opciju piedāvā – Tev ir iespēja izņemt naudu jebkurā laikā.

Kritēriji kredītlīnijas iegūšanai

Protams, tāpat kā ir izstrādāti kritēriji, kas nepieciešami, lai cilvēks varētu aizņemties, piemēram, ātros vai patēriņa kredītus, tāda pati sistēma darbojas arī kredītlīnijas gadījumā. Pirmais kritērijs, kā Tu jau noteikti nojaut, ir kredītlīnijas izmantotāja maksātspēja. Ja Tev nav stabili ienākumi, tad kredītlīnija Tev netiks piešķirta un būs jāmeklē citas iespējas, kā iegūt finansiālo palīdzību. Ir jārēķinās arī ar to, ka var tikt pieprasīta VID vai arī darba vietas izziņa, kas apliecina, ka Tev ir stabila ienākumu gūšanas vieta.

Protams, jārēķinās arī ar to, ka katra banka var noteikt savu minimālo algas apmēru pēc kuras vadās, piešķirot kredītlīniju. Kādai bankai minimālie ienākumi var būt 500 eiro, kādai 600 eiro – atkarīgs no konkrētās bankas. Protams, tāpat kā ātro kredītu vai patēriņa kredītu gadījumā, arī kredītlīnija tiks piešķirta tikai tādā gadījumā, ja Tev ir pozitīva kredītvēsture. Savukārt, ja kredītvēsturē parādīsies dažādi nenomaksāti darījumi, tad kredītlīnija var tikt atteikta. Protams, arī šajā gadījumā pastāv vecuma ierobežojums. Ir iestādes, kas izsniedz kredītlīniju cilvēkiem, kuri sasnieguši pilngadību, ir arī tādas, kas izsniedz kredītlīniju tikai personām, kuras sasniegušas 21 gada vecumu. Arī maksimālais vecums var svārstīties, jo ir iestādes, kas noteikušas, ka kredītlīniju var saņemt cilvēki līdz 65 gadu vecumam, bet ir arī tādas, kuras noteikušas slieksni 70 gadu vecumu.

Ilgtermiņa kredīti

Arvien populārāki kļūst ilgtermiņa kredīts, tāpēc nebanku kreditētāji pamazām virzās uz to, lai arvien populārāki kļūtu tieši ilgtermiņa aizdevumi nevis ātrie kredīti, kuru atmaksas termiņš ir tikai 30 dienas. Kā zināms, ilgtermiņa saistības ir daudz drošākas nekā īstermiņa saistības – arī procentu likme ilgtermiņa attiecībās ir zemāka. Tieši tāpēc nebanku aizdevēji dara visu, lai izpatiktu saviem klientiem un izkonkurētu bankas, kuras arī piedāvā dažādus risinājumus.

Protams, arī šajā gadījumā nevajadzētu aizņemties vieglprātīgi. Lai gan ilgtermiņa aizdevumi finansiālā ziņā ir drošāki, jo tie neprasa īsā laika posmā atmaksāt kredītu, kura procentu likme ir augsta, tomēr nevajadzētu izturēties vieglprātīgi. Aizņemies naudu ar kredītlīnijas palīdzību tikai tādā gadījumā, ja tā patiešām Tev ir nepieciešama. No sākuma vislabāk ir apsvērt visus iespējamos mīnusus un tikai tad plusus, ko sniedz aizņemšanās. Bet kredītlīnija noteikti ir viens no šī brīža populārākajiem un jaunākajiem veidiem, kā iegūt naudas līdzekļus!