Kredītlīnija – Salīdzini 3 populārākos

Izdevīgākie kredītlīniju piedāvājumi internetā – kurš ir piemērotākais Tev? Salīdzini kredītlīnijas un izvēlies labāko aizdevēju starp daudzajiem pakalpojumu sniedzējiem. Salīdzini minimālās un maksimālās pieejamās summas, zemākās procentu likmes un izdevīgākos piedāvājumus, noskaidro kreditoru darba laiku un to, vai kredītlīnija ir pieejams bez procentiem. Portāls Tavām ērtībām ir apkopojis visus populārākos aizdevējus Latvijā .

Min. summa
500 €
Maks. summa
25 000 €
Min. termiņs
3 mēneši
Maks. termiņš
120mēneši
GPL (%)
No 5,9%
Vecums
18 - 70 gadi
PIETEIKTIES
KREDĪTAM

Vairāk par kredītu
Min. summa
1000€
Maks. summa
15 000 €
Min. termiņs
3 mēneši
Maks. termiņš
72 mēneši
GPL (%)
No 5.9%
Vecums
18 - 70 gadi
PIETEIKTIES
KREDĪTAM
Vairāk par kredītu
Min. summa
500€
Maks. summa
15 000 €
Min. termiņs
3 mēneši
Maks. termiņš
84 mēneši
GPL (%)
No 8.9%
Vecums
18 - 70 gadi
PIETEIKTIES
KREDĪTAM
Vairāk par kredītu

Kas ir kredītlīnija?

Kredītlīnija ir vienā kredīta līgumā noformēts aizdevums, ko dalītā vai pilnā veidā, var izmantot noteiktā laika posmā. Kredītlīnija arī zināma, kā kredītlimits. Kredītlīnijas pakalpojumus nodrošina gan bankas, gan nebanku kreditori. Kredītlīnija ir nenodrošinātā kredīta veids, jeb kredīts bez ķīlas.

Ilgus gadus kredītlīnija bija banku piedāvātais pakalpojums, tomēr šis ērtais, uz patērētāja vajadzībām vērstais pakalpojumus, pēdējos gadus tiek piedāvāts arī nebanku kreditētāju pakalpojumu klāstā un kļūst arvien populārāks. Šo kredīta veida atšķir tas, ka piesakoties vienreiz, piešķirto limitu var lietot, kad nepieciešams un var izņemt tik, cik konkrētajā brīdī nepieciešams – var izmantot limitu visu uzreiz vai pa daļām. Atmaksājot iztērētos līdzekļus, var atkal izņemt nepieciešamo summu. Kamēr kredītlīnija netiek lietota – nekas nav jāmaksā par to. Šie naudas līdzekļi, kamēr spēkā ir kredīta līgums, pieejami kā rezerves naudas līdzekļi, kas neko papildus nemaksā, bet vienmēr vari būt pārliecināts, ka nepieciešamības brīdi, būs pa rokai.

Kredītlīnijas līgums

Pats kredītlīnijas līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku. Kredītlīnijas līguma summas apmērs vienmēr tiek piešķirts individuāli pēc aizņēmēja maksātspējas izvērtēšanas. Ja līgumā noteiktie maksājumi tiek kavēti, tad piešķirtais līguma summas apmērs var tika mainīts. Kredītlīnijas limits ir kredītiestādes noteikts limits, līdz kuram aizņēmējs ir tiesīgs lietot aizdevēja naudas līdzekļus, kredītlīnijas darbības laikā.

Ja aizņēmēju apmierina piešķirtā kredītlīnijas summa, tad aizdevējs to pārskaita uz aizņēmēja bankas kontu. Inserviss atgādina, ka visu kredītlīnijas summu, sākotnēji pārskaita uz aizņēmēja bankas kontu un, ka ikmēneša procenti tiek aprēķināti no izlietotā kredītlimita apjoma. Ja nav nepieciešama visa piešķirtā naudas summa, pārējo, iesakām, skaitīt atpakaļ, pēc līguma minētajiem rekvizītiem. Procenti tiks aprēķināti tikai par tām dienām, kuru laikā būsiet izmantojoši kredītlīniju.

Piešķirta kredītlīnija, tiek pārskaitīta uz aizņēmēja bankas kontu, atbilstoši kredītlīnijas līguma noteikumiem, vienas darba dienas ietvaros. Naudu vari saņemt jau tajā pašā dienā (vidēji tas notiek 10-15 minūšu laikā), bet ja Tev ir banka, ar kuru nesadarbojas konkrētais aizdevējs, maksājumu saņemsi nākamajā darba dienā vai divu darba dienu laikā.

Pieteikums kredītlīnijai?

Pieteikties kredītlīnijai vienmēr ir ātri, ērti un vienkārši. Jāaizpilda pieteikums, Identificējieties ar bankas palīdzību un, pēc apstiprināšanas, saņemt naudu bankas kontā.

Aizņēmējs maksā fiksētu procentu likmi par naudas līdzekļu izmantošanu, pieņemot, ka periods ir viens gads.
Kredītlīnijas līgums tiek slēgts elektroniskā formā (distances līgums). Ja slēdzat to kādā no filiālē, tad iespējams arī dokumentālā formā.

Naudas līdzekļi, kurus aizdevējs aizdod, var tikt izmantoti jebkādiem mērķiem un aizņēmējs var tos izmantot pēc saviem uzskatiem. Lieliskākais kredītlīnijas saistībā ir tas, ka aizņēmējam nav jāatskaitās par katru reizi, kad tiek pieprasīts kredītlīnijas maksājums, tomēr šie līdzekļi var tikt izmantoti tikai personīgām vajadzībām, un kredītlīnijas līgums nedrīkst tikt slēgts citas fiziskas vai juridiskas personas interesēs.

Kredītlīnijas saņemšanai nepieciešams:

  • Būt pastāvīgajam Latvijas iedzīvotājam;
  • Ar deklarētu dzīves vietu Latvijas Republikā;
  • Vecumā vismaz no 20 gadiem, bet ne vecākam par 75 gadiem, kredīta līguma noslēgumā;
  • Nedrīkst būt nenokārtotu parādsaistību citām kredītiestādēm;
  • Aktīvs norēķinu konts kādā no Latvijā reģistrētajām bankām;
  • Aktīvs mobilais tālrunis ar pieslēgumu.

Pēc kredītlīnijas līguma noslēgšanas, aizņēmējs, kredītlimita ietvaros, ir tiesīgs pieprasīt summu izmaksu neierobežotu reižu skaitu, līguma darības laikā.

Saskaņā ar kredītlīnijas līgumus, aizņēmējam ir pienākums reizi mēnesī atmaksāt izmantoto kredītlīnijas summu – 5-10% apmērā, no aizņemtās summas. Maksājuma datums, kas tiek noteikts rēķinā, kurā aizņēmējam ir jānodrošina šī minimālās maksājuma summas maksājuma veikšana. Rēķins tiek izsniegts katru mēnesi, kamēr tiek lietota jebkāda kredītlīnijas summa.

Kredītlīniju nevarēs piešķirt, ja:

  • Kredītvēstures neatbilstība aizdevēja prasībām;
  • Aizpildot pieteikumu norādījāt kļūdainus datus;
  • Esiet jaunāks par 20;
  • Ienākumi ir par mazu.

Gan aizņēmējam, gan aizdevējam, ir tiesības vienpusēji atkāpties no kredītlīnijas līguma 14 (četrpadsmit) kalendāro dienu laikā pēc līguma spēkā stāšanās.

Ja var tikt kavēts maksājums, INSERVISS, vienmēr iesaka nekavējoties sazināties aizdevēju.
Minimālā mēneša maksājuma neveikšana, saskaņā ar līguma noteikumiem, labākajā gadījumā var papildus izmaksāt, par maksājuma atgādinājumu nosūtīšanu, bet sliktākajā gadījumā, ar nokavējuma procentiem un parāda atgūšanu, ar pirmstiesas parādu atgūšanas uzņēmumu palīdzību un bojātu kredītvēsturi.


Jaunākās ziņas

aiznemiesatbildigi

Par Aiznemiesatbildigi.lv

29 aprīlis 2018

Ikvienam, kurš kādreiz ir aizņēmies, noteikti ir zināms, ka ir svarīgi iegūt pēc iespējas vairāk informācijas par atbildīgu aizņemšanos un citiem jautājumiem, kas saistīti ar finansēm. Tieši tāpēc 2016.gada 15.februārī ir sākusi darboties finanšu izglītības...

lasīt tālāk
ka-nopelnit-naudu

Kā uzlabot finansiālo situāciju?

26 aprīlis 2018

Mūsdienās daudziem cilvēkiem ir slikta vai pat katastrofālo finansiālo situāciju. Tikai pāris veido uzkrājumus un plānot savu personīgo budžetu. Vairums vienkārši dzīvo no algas līdz algai un vienīgais glābiņš tad, kad tās ir finansiālas problēmas,...

lasīt tālāk
ka-ietaupit-naudu

Kā ikdienā ietaupīt naudu? 3 noderīgi ieteikumi, kas noderēs ikvienam!

24 aprīlis 2018

Jautājums - kā ietaupīt - noteikti ir aktuāls ikvienam. Mēs ikdienā ļoti daudz finansiālo līdzekļu veltam lietām, kuras mums nemaz tik ļoti nav nepieciešamas. Ja cilvēks iemācās gudri plānot savus ienākumus un izdevumus, ir iespējams...

lasīt tālāk
kreditvesture

Kā nebanku kredītdevēji izvērtē klienta kredītvēsturi un maksātspēju izsniedzot aizdevumus?

22 aprīlis 2018

Kā jau zināms, aizdevēji vienmēr izmanto vairākus kritērijus, lai noteiktu, vai klientiem ir iespējams izsniegt aizdevumu vai arī nē. Starp šiem kritērijiem ir, piemēram, līdzšinējā aizdevumu atmaksas analīze, tāpat arī pārbauda, vai klientam jau nav...

lasīt tālāk