Kuri aizdevēji piedāvā kredītu uz 3 gadiem?

Raksturojot Latvijas aizdevumu tirgu, jāsecina, ka tajā darbojas daudz uzņēmumu, kuri piedāvā kredītus gan ilgākam laika periodam, gan arī termiņā līdz 30 dienām. Mūsu vajadzības ir dažādas, tamdēļ arī aizdevēji paplašina savu piedāvājumu klāstu, regulāri paplašinās arī sniegto pakalpojumu uzņēmumu skaits.

Veicot lielākus pirkumus kā, piemēram, auto iegāde, sadzīves vai elektrotehnikas iegāde, nepieciešamas lielākas naudas summas šo preču iegādei. Daudzi no mums nevar atļauties pirkumu veikt uzreiz, tādēļ izvēlas izmantot iespēju saņemt kredītu vai līzinga pakalpojumus. Sevišķi būtiski tas ir tad, ja vēlamā prece nepieciešama tūlīt, jo tā pēkšņi ir salūzusi vai nepieciešams steidzīgs remonts. Tā iemesla dēļ liela daļa sabiedrības meklē risinājumu šādās situācijās, meklējot iespēju saņemt naudas aizdevumu uz ilgāku laika periodu. Daudzi no mums jautā, kuri tad ir tie aizdevēji, kuri piedāvā aizdevumu uz 3 gadiem.

Nebanku kreditētāji

Kā jau visiem zināms, nebanku kreditētāju tirgus īpatsvars Latvijā patreiz ir ļoti liels. Aizdevumus piedāvā kopumā ap 18 aizdevējiem. Atšķirībā no bankām, viņi piedāvā arī aizdevumus no 18 gadiem. Tomēr ne visi piedāvā aizņemties uz 3 gadiem jeb 36 mēnešiem. Biežāk tie tomēr ir īstermiņa aizdevumi.

Apkopojot informāciju par nebanku aizdevējiem, jāsecina, ka aizdevumu uz 36 mēnešiem piedāvā tādas kompānijas kā, piemēram, kompānija Credit 24.com jeb “IPF Digital Latvia”, “ONEfinance.lv“, “Moneza.lv “, “Moneymetro.lv“, “InCredit Group” un “Vivus.lv“. No kopumā 18 reģistrētiem distancēto kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem, 6 kredītdevēji piedāvā aizdevumu uz šādu termiņu.

Patēriņa kredīta aizdevēji

Kā otra aizdevēju grupa, kuras ietvaros tiek analizēta iespēja aizņemties aizdevumu uz laiku – 3 gadi, ir patēriņa kredītu sniedzēji. Analizējot patēriņa kredīta aizdevējus, jāsecina, ka aizdevumu uz 3 gadiem piedāvā tādas kompānijas kā “Best līzings”, “Lateko Līzings”, iespējukredits.lv jeb “Nordic Finance”, banknote.lv jeb “ExpressCredit”, “Mokilizingas” filiāle Latvijā, “InCredit Group”, “Vita Credit”, “Ātrais kredīts”, un “Money Express Credit”. Kopumā gandrīz puse jeb 9 no 19 patēriņa kredīta aizdevējiem piedāvā ilgtermiņa aizdevumu.

Šajā kontekstā kā papildus iespēja patēriņa kredīta saņemšanai individuāli jāizvērtē arī Latvijas komercbanku piedāvājums. Ņemot vērā, ka gandrīz visas komercbankas piedāvā šādu pakalpojumu, klientam individuāli būtu jāvēršas saistošajā komercbankā, lai izvērtētu iespēju saņemt aizdevumu.

Kopumā vērtējot kredītdevēju īpatsvaru Latvijā, kuri piedāvā ilgtermiņa aizdevumu, ir skaidrs, ka iespējamo risinājumu ir daudz. Līdz ar to katrs no mums var izvēlēties sev uzticamāko un piemērotāko kredītdevēju. Tomēr jāatceras, ka aizdevums uz 3 gadiem ir pietiekoši ilgs laiks, lai kredītdevēji rūpīgi izvērtētu katra aizņēmēja iespējas atmaksāt šo aizdevumu un to piešķirtu.