Par Aiznemiesatbildigi.lv

Ikvienam, kurš kādreiz ir aizņēmies, noteikti ir zināms, ka ir svarīgi iegūt pēc iespējas vairāk informācijas par atbildīgu aizņemšanos un citiem jautājumiem, kas saistīti ar finansēm. Tieši tāpēc 2016.gada 15.februārī ir sākusi darboties finanšu izglītības platforma Aiznemiesatbildigi.lv. Šajā lapā ir iespējams iegūt visu aktuālo informāciju par to, kas notiek kredītu nozarē, kā arī saņemt konsultācijas par dažādiem ar nozari saistītiem jautājumiem, kas Tevi interesē un vēlies gūt uz tiem atbildes.

Kāpēc šāds portāls?

Aptauju rezultāti liecina, ka cilvēkiem ir pārāk maz informācijas par to, ko īsti nozīmē atbildīga aizņemšanās, tāpēc ir ļoti noderīgi informēt cilvēkus par aizņemšanās riskiem, kā arī ar citām būtiskām lietām, kas notiek šajā nozarē. Šajā lapā tiks izvietota uzticama un objektīva informācija par aizņemšanos un ar to saistītiem jautājumiem.

Ar šīs mājaslapas palīdzību ir vēlme sasniegt mērķi, lai patērētāji būtu informēti par to, ko nozīmē aizņemšanās un ko nozīmē atbildīga aizņemšanās. Kā parāda arī statistika, bieži vien cilvēki aizņemas ļoti neapdomīgi, kā rezultātā ļoti liels skaits iedzīvotāju nokļūst parādnieku sarakstā, kas nozīmē, ka šis cilvēks vairs nevarēs aizņemties nevienu kredītu. Bieži vien cilvēkiem ir informācijas trūkums par visiem riskiem, ko paredz aizņemšanās. Šajā mājaslapā ļoti vienkāršā valodā ir izskaidrotas visas svarīgākās lietas, kas veicinās atbildīgu aizņemšanos. Tāpat šajā mājaslapā ir iespēja arī sazināties ar konsultantu, kurš būs gatavs atbildēt uz visiem jautājumiem, kas Tev rodas saistībā ar šo konkrēto nozari.

Piemēram, sadaļā “Kā izvērtēt aizdevēju”, ir ievietota informācija par to, pēc kādiem kritērijiem vajadzētu izvērtēt katru pakalpojuma sniedzēju. Šis ir ļoti būtiski, ja aizņemies bez reālas darba vietas. Informācija ir pasniegta ļoti vienkāršā valodā, kā arī ir izmantoti infografiki, kas noteikti palīdzēs daudz vienkāršāk uztvert informāciju. Šādu informāciju ir ļoti svarīgi iegūt, jo tas veicinās atbildīgu aizņemšanos. Tu noteikti esi pamanījis dažādas reklāmas, kuras aicina aizņemties pie dažādiem kreditoriem. Bet kā gan Tu vari zināt, ka tieši šis kreditors ir pats izdevīgākais tieši Tavā situācijā? Iespējams ir vēl kāds cits aizdevuma sniedzējs, kura piedāvātais pakalpojums ir daudz izdevīgāks nekā kāda cita kreditora piedāvājums. Va arī tam ir citi priekšnoteikumi, piemēram tiek izsniegts aizdevums no 18 gadiem. Aiznemiesatbildigi.lv vēlas veicinās cilvēku informētības un izglītības līmeni par visām aktuālajām lietām, kas saistītas ar aizņemšanos, tādā veidā samazinot to cilvēku skaitu, kuri aizņemas kredītu neapdomīgi, neaplūkojot iespējamās sekas.

Kur ir problēma?

Kā norāda arī paši mājaslapas izveidotāji, patērētāju zināšanu līmenis par šo nozari ir ļoti zems. Piemēram, par grozījumiem, kas stājās spēkā 2016.gada 1.janvārī, zina ļoti maz cilvēku. Šī informācija bieži vien nenonāk līdz cilvēkiem, kuriem šī informācija būtu nepieciešama. Šajā mājaslapā Tev būs jebkurā diennakts laikā iespēja uzzināt visu aktuālo informāciju par dažādiem likuma grozījumiem, un kā tie varētu ietekmēt Tavu aizņemšanās pieredzi.

Aiznemiesatbildigi.lv vēlas izglītot cilvēkus, sniedzot viņiem objektīvu informāciju par to, kas notiek banku un finanšu iestāžu sektorā. Tā ir iespēja patērētājiem iegūt informāciju vienkopus, tādā veidā būt informētiem par visām aktualitātēm, kā arī kritērijiem, kuru būtu jāņem vērā, izvēloties kādu no aizņemšanās variantiem. Pieaugot cilvēku informētībai, samazināsies to cilvēku skaits, kas aizņemas bezatbildīgi un nokļūst parādnieku sarakstā. Aiznemiesatbildigi.lv ir kvalitatīvs un apjomīgs resurss jeb ceļvedis, kas palīdzēs pieņemt objektīvu un izvērtētu lēmumu finanšu problēmās nonākušiem cilvēkiem, kuriem nepieciešams pieņemt lēmumu par to, kura aizdevēja piedāvāju izvēlēties!